Jak zrobić pyszny smalec do gotowania

Jak zrobić pyszny smalec do gotowania

Jeśli chcesz zrobić pyszny smalec do gotowania, jest kilka kroków, które musisz wykonać. Po pierwsze, należy usunąć chrząstki i pozwolić, aby tłuszcz ściekał do miski. Ułatwi to ostateczne odcedzenie. Kolejnym krokiem jest przecedzenie płynnego smalcu przez drobne sitko. Pozwoli to wyłapać wszelkie drobne cząstki, które mogą znajdować się w tłuszczu. Gdy smalec jest już czysty, można go używać w przepisach.

Aby przechowywać smalec, najlepiej umieścić go w chłodnym, ciemnym miejscu. Można go również umieścić w zamrażarce. Po całkowitym wytopieniu smalec wystarczy na kilka miesięcy. Należy tylko pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny podczas jego używania. Zawsze upewnij się, że używasz czystych przyborów, gdy się z nim obchodzisz.

Podczas gotowania smalcu najlepiej jest używać powolnego gotowania na wolnym ogniu. Jeśli nie masz czasu na powolne gotowanie smalcu przez kilka godzin, możesz użyć crockpot. Korzystanie z tej metody zapewni niski simmer i uniknąć spalania tłuszczu. Po ugotowaniu smalcu, możesz zachować kawałki smażonej słoniny, aby cieszyć się nimi jako smacznym przysmakiem.

Następnie należy odciąć skórę i mięso od tłuszczu. W ten sposób uzyskasz wysokiej jakości smalec. Pamiętaj również o pozostawieniu części tłuszczu w stanie nienaruszonym, aby uniknąć utraty smaku i koloru. Pamiętaj, aby utrzymywać ciepło na niskim poziomie, co zapobiegnie brązowieniu i zbijaniu się tłuszczu.

Proces wytapiania smalcu jest czasochłonny i może wymagać od dwóch do trzech godzin powolnego gotowania. Tłuszcz zachowuje trwałość przez kilka miesięcy, jeśli jest przechowywany w lodówce. Po wytopieniu można go użyć do przyrządzania potraw lub pieczenia. Nie należy go jednak używać do przygotowywania słodkich potraw, takich jak ciasta i ciasteczka. Aby zredukować zapach smalcu, niektórzy chińscy kucharze przed wytopieniem tłuszczu blanszują go we wrzącej wodzie.

Aby wytopić smalec, musisz podgrzać tłuszcz poniżej punktu dymienia. W ten sposób powstaną małe pęcherzyki powietrza bez wytwarzania dymu lub pary. Podczas gdy smalec potrzebuje kilku godzin, aby się wytopić, pamiętaj, aby mieszać go od czasu do czasu i odcedzić tłuszcz. Po wykonaniu tych czynności smalec powinien mieć jasnozłoty kolor.

Smalec jest wytwarzany w 100 procentach z tłuszczu zwierzęcego. Najczęściej powstaje w wyniku wytapiania słoniny. Jego smak zależy od rodzaju tłuszczu wieprzowego i procesu wytapiania. Należy unikać przegrzewania smalcu, gdyż może on przypalić skwarki i mieć „świński smak”. Najlepiej trzymać go pod temperaturą komfortową dla potrzeb kulinarnych.

Istnieją dwa rodzaje smalcu. Niektóre są wytapiane, podczas gdy inne pozostają nie wytapiane. Smalec z liści to zdrowa i czysta wersja smalcu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane