Jak zrobić prosty regał na książki

Jak zrobić prosty regał na książki

Aby zbudować prosty regał, będziesz musiał wykonać kilka kroków. Po pierwsze, przygotuj materiały. Potrzebny będzie klocek 1×3 i deska 22 1/2 cala. Deska powinna mieć otwory kieszeniowe skierowane na zewnątrz. Następnie należy położyć deskę równo z przednią i tylną krawędzią regału. Po zakończeniu tego kroku będzie można przymocować listwy do nóg.

Gdy masz już materiały, możesz zacząć składać regał. Najpierw trzeba będzie pociąć sklejkę na płyty o mniej więcej takiej samej głębokości jak regał. Następnie należy je przeszlifować, zagruntować i zabejcować. Trzeba będzie również zaznaczyć nogi i podpory dla poszczególnych półek. Należy również zaznaczyć spód wsporników półek, aby można było prawidłowo ustawić półki.

Gdy podstawowa struktura regału jest już gotowa, możesz dodać elementy dekoracyjne. Jednym ze sposobów na uatrakcyjnienie wyglądu drewna jest użycie szlifierki o grubej ziarnistości. Pomaga to wygładzić powierzchnię drewna. Następnie można użyć papieru ściernego o ziarnistości 1000, aby zmiękczyć drewno.

Innym sposobem na stworzenie regału na książki jest dodanie szafek dolnych. Możesz również kupić szafki IKEA BILLY, aby zrobić wbudowane regały na książki. Gdy masz już podstawę i górną półkę, możesz zainstalować półki na książki. Następnie możesz pomalować półki, aby wyglądały pięknie.

Wbudowany regał na książki to doskonały sposób na aktualizację pokoju. Może również wyświetlać swoje ulubione kolekcje. Ponieważ jest to prosty projekt, możesz łatwo zbudować regał samodzielnie. Jest to łatwe i wymaga tylko kilku elementów. Najpierw będziesz musiał skonstruować szafkę bazową, która będzie służyć jako kotwica. Następnie dodasz półki i formowanie korony. Dzięki temu Twój regał na książki zyska prawdziwie niestandardowy wygląd. Jeśli jesteś początkujący, ten projekt może być świetnym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o budowie regału.

Regał, który zbudujesz powinien być solidny. Jeśli chcesz zbudować regał, który jest bardziej wytrzymały, możesz użyć kleju do drewna i knag do wzmocnienia narożników. Możesz również użyć paneli dado lub sklejki, aby uczynić półki nieco bardziej wytrzymałymi. Jeśli masz dużą kolekcję książek, możesz nie mieć wystarczająco dużo miejsca dla nich wszystkich. Jednak z pomocą półek DIY łatwo jest zbudować półkę, która jest wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie ulubione książki. Co więcej, jest to opłacalny projekt, który nie rozbije banku.

Możesz również zrobić prosty regał z resztek materiałów w swoim domu. Istnieje kilka planów, które można znaleźć w Internecie, które dadzą Ci jasne wskazówki. Dobry plan na regał da Ci również pełną listę materiałów i narzędzi, których będziesz potrzebował do jego zbudowania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane