Jak zrobić stojak na noże

Jeśli szukasz praktycznego sposobu na uporządkowanie swoich noży, możesz zbudować swój własny stojak używając prostych materiałów. Sosna PAR lub meranti występuje w wielu grubościach i szerokościach. Najlepsze rozmiary to 32 x 69 mm i 32 x 94 mm. Po zakupie tarcicy, przytnij ją do szerokości najdłuższego ostrza. Zaznacz ołówkiem położenie szczelin, a następnie użyj frezarki górnowrzecionowej z końcówką do cięcia lub narzędzia Dremel Trio do wycięcia szczelin w drewnie.

Ten prosty blok na noże z drewna pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca na blacie i pokazać naturalne piękno ciemnego drewna orzechowego. Możesz skonstruować ten stojak w jedno popołudnie, ale będziesz musiał poświęcić więcej czasu na jego wykończenie. Blok na noże pomieści do kilkunastu noży. Dla większej wygody możesz dokupić przegródki na więcej noży. Aby zrobić własny blok nożowy, odwiedź handlarza drewna w pobliżu lub online.

Magnetyczne stojaki na noże można zamontować pod szafkami kuchennymi. Magnetyczne uchwyty będą trzymać noże mocno i poza zasięgiem wzroku. Inni wolą używać dedykowaną szufladę w ich kuchniach. Jeden właściciel domu crafted niestandardowych organizatorów z korka. Małe prostokąty z korka mogą pomieścić noże z mniejszymi ostrzami. Ten DIY projekt jest zabawa, niedrogi, i wielki sposób organizować twój noże i cleavers.

Najlepszy nóż blok plan musi zawierać dużo tekst. Szczegółowe rysunki techniczne i zdjęcia są pomocne, zbyt. Upewnij się, że podążasz za wskazówkami ostrożnie i dokładnie. Gdy już wykonasz blok, możesz zacząć przechowywać w nim swoje noże! Jeśli nie chcesz budować całego bloku na noże, możesz użyć bambusowych szaszłyków. Bambusowe szpikulce stanowią doskonałą alternatywę dla drewnianych.

Po oszlifowaniu i polakierowaniu korka, możesz zamontować w nim swoje noże. Możesz zrobić blok nożowy, używając bloków korkowych. Bloki korkowe są najłatwiejsze do pracy ze względu na ich wysoki poziom trwałości. Upewnij się, że kupujesz odpowiedni rozmiar dla swojego stojaka na noże. Oprócz korzystania z korka, można również kupić bloki korkowe, które są zakrzywione w dolnej części.

Po wycięciu kawałków dla bloku nożowego, można teraz rozpocząć cięcie szaszłyków. Możesz użyć skrawków z różnych rodzajów drewna i grubości dla swojego bloku nożowego. Należy wyciąć kawałki tak, że są one 5/8” lub 3/4” grubości. Gdy masz już kawałki przycięte do pożądanego rozmiaru, wyrównaj płotek, aby dopasować szpikulce do pierwszego kawałka drewna.

Inną opcją jest stworzenie bloku nożowego wewnątrz szuflady. W ten sposób Twoje noże nie zajmą cennego miejsca na blacie. Jeśli chciałbyś zbudować jeden z nich dla siebie, możesz znaleźć plany dla tego projektu na stronie Any White. Demonstruje ona proces krok po kroku i daje wskazówki, jak udoskonalić projekt, aby uzyskać najlepsze warunki przechowywania. Ty możesz także ściągnąć szczegółowe plany na jej stronie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane