Jak zrobić drzwi do altany

Jednym z ostatnich kroków w budowie altany jest dodanie drzwi. Wiele zestawów drzwiowych jest wyposażonych w sprzęt potrzebny do zawieszenia i zamknięcia drzwi. Wybierając sprzęt, warto rozważyć malowane proszkowo zatrzaski i zawiasy. Materiały te są zarówno atrakcyjne, jak i trwałe. Gdy już masz sprzęt, zainstaluj drzwi przykręcając je na miejscu. Teraz możesz dodać ekran i drzwi, aby zakończyć swoją altanę.

Po zmontowaniu paneli, zabezpiecz ekran do drewnianej ramy. Jeśli altana jest zbudowana z drewna, można użyć małych gwoździ lub zszywek, aby zabezpieczyć ekran do ramy. Niektóre zestawy ekranów dostarczane są z drewnianą ramą, ale możesz zbudować ją samodzielnie z materiałów pozostałych po budowie altany. Po przymocowaniu ekranu do drewnianej ramy, upewnij się, że pokryjesz go wodoodporną powłoką.

Następnie zainstaluj ekrany dla drzwi i okien. Ekrany powinny być o jeden cal wyższe niż otwór. Upewnij się, że zszywa materiał co trzy cale, aby zapobiec jego flapping wokół. Ciemne kolory materiału ekranowania prywatności jest idealny, jak to odstrasza błędy i utrzymuje altanka czyste. Upewnij się, że zainstalowałeś karnisze wewnątrz ramy altany. Aby dać drzwi więcej prywatności, zainstaluj przezroczyste lub nieprzezroczyste zasłony zewnętrzne, które wiszą od wewnątrz ramy.

Aby zbudować drzwi do altany, trzeba będzie najpierw zmierzyć wymiary altany. Upewnij się, że ziemia jest równa i że jest w dobrym stanie. Może być również konieczne zbudowanie stóp, jeśli Twoja altana jest duża. Niezależnie od tego, czy używasz altanki na wesele lub jadalni na świeżym powietrzu, jest to świetna opcja dla unikalnego miejsca na zewnątrz retreat.

Jeśli chodzi o dekorowanie altanki, kluczem jest powiązanie jej z otaczającym krajobrazem i hardscaping. Wybierz schemat kolorów, który uzupełnia temat Twojego podwórka. Na przykład, jeśli mieszkasz w wiejskim otoczeniu, możesz powiązać dekoracje altanki z obchodami Czwartego Lipca lub letnim piknikiem. Dla bardziej świątecznego wyglądu, zawierać patriotyczne i letnie dekoracje, takie jak papierowe lampiony i papierowe kwiaty.

A altana z ekranem na górze jest doskonałym miejscem do zrelaksowania się po dniu na plaży. Jeśli altana jest na pokładzie, drzwi ekranowe pozwalają ukryć się przed owadami. Inną opcją jest powieszenie zasłony, aby zapewnić prywatność podczas korzystania z zewnątrz. Upewnij się, że sprawdzisz lokalne kody budowlane, aby upewnić się, że altana jest strukturalnie solidna i ma odpowiednie drzwi.

A altana jest wszechstronną strukturą zewnętrzną, która może być używana do zabawiania gości i organizowania imprez. Może również zapewnić zacienione miejsce do siedzenia i relaksu. Zwiększy wartość Twojego podwórka i sprawi, że ludzie będą spędzać więcej czasu na Twoim podwórku. Więc jeśli rozważałeś budowę altany, wykonaj te kroki, a wkrótce będziesz miał atrakcyjną, funkcjonalną strukturę na swoim podwórku!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane