Jak zrobić puder na festiwal kolorów

Jak zrobić puder na festiwal kolorów

Festiwale kolorów to popularne wydarzenia dla ludzi, którzy lubią być kreatywni, a jednym ze sposobów na zrobienie własnego jest zrobienie kolorowego proszku w domu. Te proszki mogą być przechowywane przez kilka tygodni w szczelnym pojemniku. Tylko upewnij się, że w pełni wysuszyć proszek przed przechowywaniem go. Jeśli nie jest suchy, proszek może zawierać wilgoć i zacząć pachnieć.

Podczas robienia kolorowego proszku, możesz użyć skrobi kukurydzianej lub kolorowej skrobi kukurydzianej, która jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna do robienia festiwalu kolorów. Proszki te są łatwe do mieszania i utrzymywania w stanie suchym. Skrobia kukurydziana jest najczęstszym składnikiem, ale możesz również użyć mąki kukurydzianej. Pamiętaj, aby nosić rękawiczki podczas pracy z proszkiem.

Robiąc kolorowy proszek, powinieneś połączyć kilka różnych kolorów. Będziesz potrzebował około jednej uncji (30 mL) każdego koloru. Kiedy robisz mieszankę, powinieneś mieszać ją co 20 minut. Możesz przechowywać proszek w torebkach z zamkiem błyskawicznym lub słoikach.

Możesz również trzymać proszek w dłoni i wdmuchiwać go. Ważne jest, aby pamiętać, aby nie wdychać proszku. Kolor blaknie po wielokrotnym praniu. Możesz również założyć bandany na usta, aby chronić oczy. Noś okulary ochronne i przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed kolorem.

Kiedy już zrobisz swój proszek, możesz go użyć do stworzenia festiwalu kolorów lub na imprezę. Możesz użyć skrobi kukurydzianej jako podstawowego składnika w swoim przepisie lub użyć skrobi kukurydzianej i wody. Skrobia kukurydziana będzie łatwo mieszać się z wodą. Możesz podwoić ilość skrobi kukurydzianej, jeśli chcesz zrobić większe partie.

Kolorowy proszek jest także znany jako gulal i jest tradycyjnym przygotowaniem dla festiwalu Holi. Wykonanie własnego gulalu jest proste i obejmuje kilka prostych składników. Główne składniki to skrobia kukurydziana, woda, barwnik spożywczy i rękawiczki. Upewnij się, że używasz rękawiczek, gdy używasz barwnika spożywczego, lub możesz przypadkowo zafarbować swoje palce i dłonie. Aby zrobić gulal, najpierw wymieszaj skrobię kukurydzianą i wodę na papierowym talerzu. Upewnij się, że połączyłeś składniki, aby mieszanina miała gładką konsystencję.

Tworzenie kolorowej kredy w proszku jest proste i wymaga minimalnego wysiłku. Wszystko czego potrzebujesz to trochę cierpliwości i odrobina czasu. Wkrótce powinieneś mieć linię produkcyjną kolorowego proszku. Możesz nawet zrobić kilka partii i rozdać je ludziom, którzy są częścią twojego festiwalu. Proszek jest świetny do przyciągania tłumów na twojej imprezie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane