Jak zrobić prosty slime w domu

Jak zrobić prosty slime w domu

Aby zrobić własny slime w domu, będziesz potrzebować kilku podstawowych składników, w tym kleju i wody. Powinieneś wymieszać klej i wodę razem, aż będą dobrze wymieszane. Możesz również dodać barwnik spożywczy lub brokat, jeśli chcesz. Po dodaniu obu składników, dobrze wymieszaj i przechowuj slime w szczelnym pojemniku.

Najpierw wymieszaj jedną część kleju z połową kubka wody. Możesz również dodać sodę oczyszczoną lub barwnik spożywczy do swojego slime. Ilość barwnika spożywczego lub sody oczyszczonej, której użyjesz, będzie miała wpływ na grubość i lepkość slime. Jeśli chcesz dodać więcej roztworu soli, możesz dodać dodatkowe 1/2 łyżki stołowej wody do kleju.

Produkt końcowy powinien mieć puszystą konsystencję. Ugniatanie powinno odbywać się za pomocą rąk. Po tym czasie przechowuj powstały slime w szczelnym pojemniku do tygodnia. Alternatywnie, zrób nową partię slime’u używając innego przepisu. Możesz użyć różnych składników i kolorów, aby stworzyć różne tekstury i efekty.

Aby zrobić prosty slime, możesz wymieszać składniki używając roztworu do soczewek kontaktowych lub kleju. Woda powinna być dodawana stopniowo i musisz unikać nadmiernego mieszania. Kiedy już zrobisz swój slime, możesz go ugniatać, aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Możesz również dodać barwnik spożywczy do swojego slime, ale jest to opcjonalne. Możesz cieszyć się procesem tworzenia slime z dziećmi, obserwując naukę o nim.

Inną zabawną metodą jest mieszanie kleju z sodą oczyszczoną. Jest to bardzo łatwy przepis na slime, który wymaga tylko trzech składników. Możesz również dodać odrobinę wody, aby rozciągnąć slime. Możesz również zabarwić go za pomocą barwnika spożywczego i brokatu. Następnie możesz dodać detergent do prania. Powinieneś dobrze wymieszać slime i powinien stać się mniej lepki.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas robienia slime w domu jest to, aby nie używać zbyt dużo barwnika spożywczego. Zbyt duża ilość barwnika może poplamić Twoje ręce i ubrania. Wystarczy dodać kilka kropel. W ten sposób nie będzie plamić. Slime zachowa się przez około tydzień w szczelnym pojemniku. Jednak już po pierwszym dniu straci swój czynnik puszystości. Jednak slime będzie nadal zabawny do zabawy.

Innym zabawnym zajęciem związanym ze slime jest robienie pachnącego slime. Jest to świetne zajęcie dla nastolatków i młodzieży. Slime nie będzie zbyt lepki i będzie pachniał. Proces robienia szlamu może również pomóc dzieciom rozwinąć ich umiejętności motoryczne poprzez używanie rąk do formowania go.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane