Jak zrobić portfolio do szkoły

Zastanawiasz się jak zrobić portfolio do szkoły. Po pierwsze, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że portfolio może być fizyczne lub cyfrowe. Jeśli robisz fizyczne, będziesz musiał zrobić dodatkowe zdjęcia do portfolio. Jeśli to możliwe, możesz zatrudnić profesjonalistę, aby zrobić swoje zdjęcia. Upewnij się, że używasz wysokiej jakości zdjęć wszystkich swoich prac. Następnie, możesz połączyć je wszystkie w jeden plik PDF.

Przy tworzeniu portfolio do szkoły artystycznej, pamiętaj, że większość szkół będzie chciała tylko podstawowych informacji o pracach w twoim portfolio. Oznacza to dodanie tytułu każdej pracy, medium, w którym została stworzona i wszelkich innych istotnych informacji. Bardziej szczegółowe informacje są dobre, ale nie za dużo. Pamiętaj, że być może będziesz musiał wyjaśnić swoje prace w późniejszym czasie – podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub prezentacji portfolio. Jeśli Twoje portfolio zawiera starsze prace, pamiętaj, aby powrócić do procesu ich tworzenia.

Wybierając materiały i zawartość swojego portfolio, weź pod uwagę odbiorców. Kto będzie je oglądał? Czy będzie to twój nauczyciel lub rodzic? Czy powinieneś dzielić się tym z resztą klasy lub kolegami ze szkoły? To wszystko są ważne pytania, na które należy sobie odpowiedzieć. Następnie podejmij ostateczne decyzje. Jeśli tworzysz portfolio do szkoły, upewnij się, że zawiera ono właściwe informacje o uczniu. Celem portfolio jest zaprezentowanie rozwoju ucznia i najlepszych prac, które stworzył. Aby uzyskać najlepsze efekty swojej pracy, wybierz odpowiednie medium.

Pamiętaj, że każda szkoła ma swoje własne wymagania dotyczące tworzenia portfolio. Dowiedz się, czego wymaga od Ciebie Twoja szkoła przed stworzeniem swojego. Portfolio może wymagać kilku sztuk, określonego formatu i określonej daty wymagalności. Twoje portfolio powinno odzwierciedlać Twoją prezentację i procesy myślowe. Twoje portfolio jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i zrobienia wrażenia na oficerach rekrutacyjnych. Tylko pamiętaj, że nie możesz pokazać wszystkiego w portfolio.

Portfolio może być zarówno albumem ze zdjęciami, jak i albumem typu scrapbook. Niektórzy studenci mogą nawet chcieć stworzyć swoje portfolio od podstaw. Niezależnie od wyboru, na pewno znajdziesz odpowiednie materiały i akcesoria w lokalnym sklepie plastycznym. Możesz nawet kupić papier ozdobny, wstążki i stylizowane nożyczki. Najważniejsze to być kreatywnym, ale pamiętaj, żeby nie przesadzić! Cyfrowe portfolio jest wygodniejsze i nie odwraca uwagi od treści.

Portfolio ucznia może być odzwierciedleniem tego, czego się nauczył. Portfolio może zawierać badania ucznia przed eksperymentem, raport z eksperymentu i wykresy uzupełniające pokazujące dane. Następnie może być samoocena, jak również. Krótko mówiąc, jest to okazja do pokazania, jak wiele się nauczyli. To świetny sposób na pokazanie rozwoju i postępów ucznia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane