Jak zrobić komórkę roślinną ze styropianu

Jeśli chcesz zaimponować nauczycielowi, oto prosty i skuteczny projekt, który jest również świetny dla młodszych dzieci: How to Make a Plant Cell from Stryrofoam! Projekt jest odpowiedni dla pierwszoklasistów, ale młodsi uczniowie będą potrzebowali pomocy przy malowaniu sprayem styropianu, który posłuży jako komórka roślinna. Sama komórka będzie musiała być wykonana ze styropianu i trochę gliny rzeźbiarskiej (czerwonej na błonę komórkową, żółtej na mitochondria, pomarańczowej na mitochondrium).

Do wykonania organelli i innych części komórki roślinnej można użyć zielonych cukierków lub piankowych bananów. Możesz również użyć lukru, aby zrobić długi kształt „kałuży” dla wakuoli. Kiedy model jest już gotowy, możesz go zjeść! Możesz go nawet wykorzystać do nauki o biologii roślin! To będzie zabawny projekt dla dzieci w każdym wieku!

Gdy już skończysz budować strukturę komórki, możesz przystąpić do tworzenia organelli. Najpierw wykorzystaj swoją kreatywność, aby zaprojektować rybosomy i mitochondria. Możesz użyć zakreślaczy lub ołówka, aby pokolorować zewnętrzne strony tych organelli. Następnie, użyj wykałaczek lub naklejek, aby je oznaczyć. Pamiętaj, aby zostawić jądro w środku, a resztę komórki oznaczyć jako cytoplazmę.

Model jest podzielony na dwie połowy i oznaczony kolorowym papierem dla zewnętrznej ściany komórkowej i żółtym dla błony komórkowej. Centralna część to wakuola sokowa. Upewnij się, że narysowałeś kształt pudełka dla wakuoli soku. Upewnij się, że wnętrze jest wyłożone klejem. Możesz również użyć żółtej przędzy do przedstawienia soku. Ta aktywność jest zabawna i skuteczna dla uczniów w każdym wieku!

Możesz nawet zrobić jadalne komórki roślinne, jeśli masz materiały pod ręką. Na przykład, możesz zrobić galaretkę – komórkę zwierzęcą, która może reprezentować organelle i jądro komórki roślinnej. Wykonanie tego projektu zajmuje tylko kilka godzin i jest odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jak widać, jadalne komórki roślinne są zabawne do wykonania i zjedzenia.

Przy tworzeniu modelu komórki pamiętaj, aby poświęcić czas na poznanie różnych organelli i zachować jak największą dokładność. Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że każda organella ma określoną funkcję, a jeśli dostaniesz je w prawo, twoja komórka będzie wyglądać znacznie bardziej realistycznie i dokładnie! Upewnij się tylko, że używasz kolorów z podręcznika, aby pomóc w kontraście. Będziesz zaskoczony, jak wiele radości daje ten projekt, a korzyści są ogromne dla ucznia!

Komórki są podzielone na cztery części: chloroplasty (żółta część w środku) produkują żywność, jądro i ściana komórkowa. Ściana komórkowa i soki komórkowe służą komórce roślinnej jako podpora i struktura. Chlorofil, który pochłania światło słoneczne, jest pokarmem rośliny. Chloroplasty w komórce roślinnej przekształcają światło w cukry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane