Jak spełnić świadome marzenie

Jeśli kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, jak stworzyć świadomy sen, to trafiłeś we właściwe miejsce. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć lucid dream i zapamiętać go na długo po przebudzeniu. Prowadź dziennik snów. Zapisywanie swoich snów może zwiększyć szanse na zapamiętanie ich później. Pomoże Ci to również połączyć kropki między różnymi gatunkami snów. Możesz nawet mieć prekognitywny sen, który może pomóc ci udowodnić!

REM (rapid eye movement) to drugi etap snu. To właśnie podczas tej fazy istnieje największe prawdopodobieństwo, że będziesz miał lucid. Dzieje się tak, ponieważ niektóre funkcje Twojego mózgu w tej fazie są identyczne jak w stanie czuwania, dzięki czemu możliwe jest kontrolowanie treści snu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak tworzyć świadome sny, możesz ćwiczyć za pomocą dziennika lucid dream.

Wprowadzanie się w lucid dream to świetny sposób na rozwijanie kreatywnych pomysłów i doskonalenie wyobraźni. Wyobraźnia jest potężnym narzędziem, a klarowne sny mogą pomóc Ci w syntezie Twoich podświadomych pomysłów. Nawet jeśli nie jesteś w stanie wykonać jakiejś umiejętności w prawdziwym życiu, lucid dreams może pomóc ci ćwiczyć ją w sposób, który ułatwi ci osiągnięcie celu.

Aby rozpocząć lucid dream, musisz stworzyć środowisko, które będzie stymulować produkcję melatoniny. Im ciemniejszy pokój, tym lepiej. Unikaj wszelkiego światła, które mogłoby zakłócić ten proces. Alternatywnie, możesz spróbować słuchać binauralnych uderzeń lub skupić się na ruchach palców, aby wywołać lucid dream. Jeśli te wskazówki nie pomogą, możesz skonsultować się ze specjalistą.

Prowadzenie dziennika pomoże Ci lepiej zapamiętać swoje sny. Powinieneś również spróbować stać się bardziej świadomym tego, co śnisz. Spróbuj użyć urządzenia do nagrywania głosu, aby nagrać swoje sny. W ten sposób będziesz wiedział, czego się spodziewać w swoich snach, kiedy zasypiasz. Jeśli uda ci się wywołać jawny sen, może to być tak proste, jak zadanie sobie pytania: „Czy śnię?”

Innym sposobem na wywołanie jawności jest nauczenie się, jak kontrolować swoje sny. Praktykując lucid dream, staniesz się świadomy wydarzeń, które mają miejsce podczas twoich snów. Poprzez naukę bycia bardziej świadomym swoich snów, będziesz w stanie przejąć kontrolę nad swoimi stanami na jawie i podczas snu. Podczas gdy badania naukowe są wciąż w powijakach, możesz spróbować tej techniki jako eksperyment. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź książki Tree Carr.

Rozwijanie umiejętności jasności da ci dostęp do leżącego u podstaw podświadomości umysłu. Świadomy sen to doświadczenie, które pozwala Ci odkryć nowy świat, pozostając jednocześnie świadomym faktu, że śnisz. Przejrzysty sen jest świetnym sposobem na pokonanie strachu i niepokoju, ale ma swoje minusy. Powinieneś ćwiczyć lucidity tylko wtedy, gdy poważnie myślisz o osiągnięciu lucid dream.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane