Jak zrobić krasnala z gałązek świerku

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić krasnala ze świerków, nie jesteś sam. Gałązki świerka karłowatego to wspaniały sposób na stworzenie wyjątkowej dekoracji do domu letniskowego lub na przyjęcie urodzinowe dziecka. Oto kilka pomysłów:

Po pierwsze, należy wiedzieć, że świerk karłowaty może rosnąć tak wysoko, jak 40 stóp, więc będziesz chciał mieć pewność, że kupujesz wystarczająco dużo, aby zrobić przyzwoity rozmiar drzewa. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest przycinanie go z powrotem każdego roku w maju lub czerwcu. Będziesz chciał uniknąć przycinania gołych gałązek, ponieważ zazwyczaj nie kiełkują one nowym wzrostem.

Następnie weź swoje sadzonki i umieść je w doniczce. Wymieszaj dwie części ziemi doniczkowej z jedną częścią piasku. Trzymaj doniczki w częściowym cieniu przez co najmniej pięć do siedmiu dni. Po ukorzenieniu się sadzonek świerka można je przenieść do 6-calowych doniczek. Po wykonaniu tych czynności można je przesadzić do ogrodu. Po ich ukorzenieniu należy posadzić je w jasnym świetle.

Po posadzeniu gałązek kolejnym krokiem jest ich zahartowanie. Sadząc karłowy świerk Alberta, pamiętaj, aby umieścić go w słonecznym miejscu, które otrzymuje filtrowane światło słoneczne. W przypadku sadzenia w pojemnikach należy często podlewać, gdy wierzchołek trzech cali gleby stanie się suchy. Jeśli jednak wolisz miejsce słoneczne, możesz umieścić donicę w miejscu częściowo zacienionym.

Na koniec musisz upewnić się, że gleba jest sucha i wolna od chorób. Owady takie jak przędziorki mogą zabić Twój karłowy świerk Alberta. Sprawdź je, potrząsając rośliną, a powinieneś zauważyć plamy brązowych, wysuszonych igieł. Jeśli podejrzewasz przędziorki, użyj alternatywnie mydła owadobójczego. Spryskuj nim regularnie liście. Jeśli roztocza nadal będą się rozwijać, być może będziesz musiał użyć ostrzejszych pestycydów.

Jeśli szukasz małej i wyjątkowej choinki, karłowaty świerk Alberta jest idealnym wyborem. Rośnie tylko kilka stóp i jest spokrewniony z wyższymi drzewami, więc robi świetną roślinę akcentującą lub drzewo nowości. Nie wymaga też zbytniego przycinania. Mimo niewielkich rozmiarów świerk karłowaty Alberta jest pięknym akcentem krajobrazowym lub fundamentowym.

Jeśli planujesz posadzić świerk pospolity, rozważ posadzenie krzewu karłowatego Alberta. Karłowy świerk Alberta będzie uroczym wyborem. Karłowy świerk Alberta nie jest trujący i nie stanowi zagrożenia dla zwierząt domowych. W rzeczywistości jego gałązki można zjeść, a igły są bogate w witaminę C.

Jeśli chciałbyś mieć wysokie drzewo, świerk karłowy będzie wyglądał bardziej majestatycznie w Twoim ogrodzie. Te karłowe drzewa to naturalnie występujące mutacje genetyczne. Nowo odwrócona gałąź będzie rosła szybciej niż drzewo gospodarza. Drzewo karłowe dorasta do pełnych rozmiarów w ciągu kilku lat. Ale po osiągnięciu pożądanej wysokości powróci do mniejszego rozmiaru igieł, dzięki czemu karłowatość będzie wyglądała bardziej realistycznie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane