Jak zrobić przelew do USA

Jak zrobić przelew do USA

Kiedy chcesz przelać pieniądze do USA, możesz użyć kilku metod. Możesz przelać środki ze swojego konta bankowego lub skorzystać z usług specjalisty od przelewów online. Korzystanie z usługi online może przyspieszyć proces i zaoszczędzić pieniądze. Możesz również wysłać pieniądze do osoby trzeciej – krewnego, firmy lub prawnika – która ma konto w USA. Będziesz musiał znać swój numer routingowy (dziewięciocyfrowy kod identyfikujący Twoje konto bankowe w USA).

Pierwszym krokiem do wykonania przelewu pieniężnego do USA jest określenie waluty, w jakiej chcesz wysłać. Większość banków amerykańskich oferuje konta klienckie w wielu walutach i warto pamiętać, że wysłanie pieniędzy w niewłaściwej walucie może skutkować odrzuceniem przelewu. Ponadto banki amerykańskie pobierają stałą opłatę w wysokości 30-50 dolarów. Jest ona o około 5 procent wyższa niż u dostawców specjalistycznych. Korzystanie z banku amerykańskiego do transferu środków jest często najwygodniejszą i najbardziej opłacalną opcją, ale prawdopodobnie zapłacisz więcej.

Możesz również skorzystać z walutowych demand drafts, czyli fizycznych papierowych czeków wystawianych na konkretnego odbiorcę. Są one tańsze niż przelewy, ponieważ płacisz opłatę swojemu bankowi, a nie bankowi zagranicznemu otrzymującemu środki. Możesz również skorzystać z usług specjalisty od przelewów pieniężnych, który sprawdzi szczegóły i zapewni dokładność.

Kiedy już zdecydujesz się na walutę, którą chcesz wysłać, możesz wybrać usługę transferu pieniędzy. Niektórzy specjaliści od transferów pieniężnych mogą nawet monitorować rynek w Twoim imieniu i dać Ci znać, gdy kurs wymiany zmieni się na Twoją korzyść. Ostatecznie, najlepsza metoda transferu pieniędzy do USA zależy od Twoich osobistych preferencji, ram czasowych i kursu wymiany, którego szukasz.

Xoom ma wiele opcji dokonywania przelewów do USA. Odbiór gotówki kosztuje 5,99 USD, a przelew już 2 USD. Kwota, którą możesz przelać zależy od kursu wymiany, a bank docelowy lub miejsce odbioru gotówki może również wpłynąć na koszt.

Możesz również wysłać pieniądze za pomocą usługi elektronicznego transferu pieniędzy, takiej jak Zelle lub Popmoney. Usługi te pozwalają na przesłanie pieniędzy z jednego konta bankowego na drugie w ciągu kilku minut. Czas dotarcia przelewu do odbiorcy zależy od wybranej metody, ale usługi te są bardzo niezawodne i szybkie. Zazwyczaj przelew do USA dociera następnego dnia roboczego.

Możesz również skorzystać z banku, aby wysłać pieniądze za granicę. Ta opcja wymaga podania większej ilości informacji niż w przypadku innych metod, takich jak numer SWIFT lub IBAN banku. Za międzynarodowy przelew bankowy będziesz musiał wydać do 50 dolarów w dolarach amerykańskich i 35 dolarów w walucie obcej. Opłaty te mogą się różnić w zależności od banku i Twoich konkretnych potrzeb.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane