Jak zrobić palenisko w ogrodzie

Jeśli chcesz dodać ogień do swojego ogrodu, musisz wiedzieć, jak zrobić dół na ognisko. Chociaż zadanie to nie jest zbyt skomplikowane, ważne jest, aby wykonać pewne kroki, aby wyglądało to dobrze. Korzystanie z dobrego zestawu narzędzi pomoże Ci wykonać tę pracę bezpiecznie i prawidłowo. W zależności od materiałów, których używasz, możesz również chcieć użyć kamienia naturalnego lub cegły.

Przed rozpoczęciem, będziesz musiał zaznaczyć obszar, w którym planujesz zbudować pit ognia. Może być konieczne, aby wyciąć kilka bloków, aby dopasować pożądany rozmiar. Po zaznaczeniu obszaru, użyj 3-calowego młotka do cegieł, aby wykonać punktację kamienia. Po zakończeniu tego procesu ułóż ostatnie dwa pierścienie bloków na okręgu. W razie potrzeby użyj gumowego młotka, aby wyrównać kamienie i dokręcić krawędzie.

Aby stworzyć podstawę dla dołu ogniowego, możesz użyć bloków lub kamieni. Aby wykonać okrągłą konstrukcję, najpierw zaznacz obszar, na którym planujesz ją umieścić. Następnie wypełnij go mniejszymi kamieniami. Kiedy już to zrobisz, umieść ruszt nad podstawą i buduj. Upewnij się, że zaznaczyłeś okrąg prawidłowo, w przeciwnym razie skończysz z nieatrakcyjnym dołem. Gdy już to zrobisz, możesz zacząć używać kamieni i bloków.

Budowanie dołu ogniowego to doskonały sposób na zbliżenie rodziny. Sprawia, że twój ogród czuje się bardziej jak zapraszające miejsce do spędzania czasu. Możesz nawet użyć go do robienia hot dogów w chłodniejszych miesiącach! Wystarczy wykonać kroki zawarte w tym przewodniku, a będziesz miał piękny dół na ognisko dla swojego ogrodu. Więc wyjdź tam i zacznij budować jeden. I pamiętaj, że to nie jest trudne – wystarczy wykonać kroki, aby zrobić dół ogniowy.

Kosz ogniowy to kolejny łatwy sposób na dodanie ognia do ogrodu. Upewnij się, że wybrałeś miejsce, w którym nie uszkodzi on Twojego drewnianego pokładu. Aby uzyskać bardziej zaciszne miejsce na ognisko, rozważ użycie zatopionego projektu. W ogrodzie Adama Frosta na Chelsea Flower Show pokazano palenisko poniżej poziomu gruntu, wraz z zasilanym energią słoneczną wodotryskiem i wolnostojącą rzeźbą.

Palenisko jest świetnym dodatkiem do ogrodu i dodaje czynnika „wow” do projektu. Można go również zbudować z materiałów pochodzących z recyklingu, oszczędzając dużo miejsca na wysypiskach śmieci. Istnieją różne sposoby na zrobienie fire pit, w zależności od budżetu i wielkości ogrodu. Możesz nawet zrobić bezdymny dół ogniowy z arkusza 4 x 8 stóp pociętego na cztery 8-calowe paski. Wygiąć dwa z pasków, aby stworzyć koło o średnicy 36 lub 48 cali.

Inną opcją dla dołu ogniowego jest użycie skał rzecznych. Te mogą być niebezpieczne, ponieważ zawierają wilgoć, która może spowodować jego wybuch. Podczas robienia fire pit, zawsze upewnij się, że masz drugą osobę wokół, aby nadzorować i podawać pierwszą pomoc w przypadku, gdy ktoś zostanie ranny. Wykonując te kroki, będziesz na dobrej drodze do pięknego ogniska w ogrodzie. Możesz również uwzględnić wbudowane siedzenia, które podwajają się jako ściana oporowa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane