Jak zrobić łańcuszek szydełkowy

Kiedy zaczynasz szydełkować, podstawowy łańcuszek szydełkowy jest ważnym krokiem. Węzeł poślizgowy jest używany jako początkowy łańcuch i jest podstawą łańcucha. Ścieg yarn over jest również niezbędną umiejętnością, ponieważ pozwala na stworzenie dowolnego ściegu za pomocą pojedynczego rzędu ściegów. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i technik, które pomogą Ci wykonać idealny ścieg łańcuszkowy. Kiedy już się ich nauczysz, będziesz na dobrej drodze do zrobienia idealnego łańcuszka szydełkowego!

Po pierwsze, zacznij od zrobienia węzła ślizgowego na haku. Następnie owiń włóczkę wokół lewej ręki, aby stworzyć napięcie. Następnie owiń pracującą przędzę nad palcem wskazującym. W ten sposób powstaje rozcięcie w przędzy roboczej. Przeciągnij przędzę roboczą przez istniejącą pętlę. Nazywa się to yo. Następnym krokiem jest praca w następnym łańcuchu. Yo staje się pierwszym ściegiem łańcuszkowym.

Początkowy łańcuch będzie najtrudniejszym ściegiem do opanowania. Ma on trzy pętle, które tworzą kształt litery „V” z przodu i z tyłu. Będziesz musiała ćwiczyć robienie równych łańcuchów, aż udoskonalisz ten ścieg. Ważne jest, aby upewnić się, że łańcuszki są proste i równe. Jeśli są nierówne, uruchom ponownie swój projekt i dokonaj niezbędnych poprawek. Kiedy już nauczysz się robić łańcuszek szydełkowy, będziesz na dobrej drodze do tworzenia wspaniałych, trwałych elementów odzieży i akcesoriów.

Kluczem do tworzenia długich, równych łańcuszków jest pamiętanie o długości i napięciu każdego ściegu. Ściegi łańcuszkowe są podobne do kształtów V i powinny mieć ten sam rozmiar i napięcie. Ważne jest również, aby mieć takie samo napięcie w haku i włóczce. Jeśli szydełkujesz z dużą ilością ściegów, powinieneś rozluźnić ręce i trzymać haczyk bliżej ciała. Licząc ściegi łańcuszka, pamiętaj, że mogą one bardzo szybko stać się zbyt długie. Jeśli masz problemy z liczeniem, spróbuj mocno pociągnąć za pętlę łańcuszka i szarpnąć ją, aby upewnić się, że koniec jest zabezpieczony.

Gdy już opanujesz technikę robienia ściegu łańcuszkowego, powinnaś zacząć przeciągać włóczkę przez haczyk, co jest pierwszym krokiem. Po przeciągnięciu włóczki przez obie pętle, przeciągnij ją przez kolejną pętlę na haku. Kontynuuj, aż pętla zostanie całkowicie objęta przez twoje szydełko. W końcu Twój ścieg łańcuszkowy będzie przypominał warkocz. Może to być prosty kawałek materiału lub przedmiot dekoracyjny.

Aby zrobić łańcuch fundamentalny, musisz najpierw zawiązać węzeł ślizgowy na przędzy roboczej (która jest najbliżej kłębka). Następnie umieść koniec ogona (ten, który spoczywa na górze pętli) za pętlą. Następnie włóż szydełko pod środkowe pasmo włóczki. Musisz upewnić się, że haczyk jest umieszczony w stosunku do środkowego pasma przędzy. Upewnij się, że podczas pracy mocno trzymasz szydełko przy środkowym paśmie włóczki, w przeciwnym razie może się ono złamać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane