Jak zrobić dobrą polędwicę wieprzową

Istnieje kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby przygotować smaczną i wilgotną polędwiczkę wieprzową. Na szczęście te kroki zajmą tylko około 10 minut aktywnego wysiłku. Do przyrządzenia polędwicy wieprzowej możesz użyć płyty kuchennej lub naczynia do pieczenia, ale ta druga metoda pozwoli uzyskać bardziej równomierny rezultat. Aby uniknąć nadmiernego gotowania wieprzowiny na zewnątrz, upewnij się, że doprowadzisz mięso do temperatury pokojowej przed gotowaniem.

Zacznij od umieszczenia polędwicy wieprzowej w naczyniu do pieczenia, które łatwo mieści się w piekarniku. Umieść mięso w piekarniku i piecz przez 20 do 27 minut, w zależności od wielkości i długości polędwicy. Upewnij się, że podczas pieczenia używasz termometru, aby uniknąć przegotowania mięsa. Produkt końcowy powinien mieć 145 stopni Fahrenheita i być miękki w dotyku.

Aby zwiększyć smak i kruchość polędwicy wieprzowej, użyj masła. Użyj patelni o grubych ściankach, aby zrumienić mięso przed pieczeniem. Pomoże to zablokować soki i sprawi, że będzie mniej szare. Pozwól, aby przed pokrojeniem polędwicy wieprzowej odpoczęła ona przez co najmniej 15 minut. W przeciwnym razie soki wypłyną. Dla ekstra pysznej polędwicy wieprzowej, spróbuj dodać szczyptę włoskiej przyprawy do sosu.

Polędwica wieprzowa może być zdradliwa w gotowaniu, ale można to zrobić. Przed zakupem upewnij się, że polędwica została pozbawiona wszelkich ścięgien i srebrzystej skóry. Następnie natrzyj polędwicę jedną łyżką oleju i wybranymi przez siebie przyprawami. Następnie rozgrzej olej w dużym naczyniu żaroodpornym lub piekarniku i zrumień mięso. Gotuj polędwiczkę, aż osiągnie 145 stopni Fahrenheita. Następnie wyjmij go z piekarnika i pozwól mu odpocząć przez co najmniej 15 minut. Uważaj, aby nie przegotować wieprzowiny, ponieważ spowoduje to suchą wieprzowinę.

Polędwica wieprzowa powinna być lekko różowa po przecięciu i bardzo soczysta. Idealnie, powinna mieć 145 stopni w środku. Jasnoróżowy kolor środka wskazuje, że mięso jest w pełni ugotowane. Polędwica powinna być również delikatna i soczysta, aby zapewnić, że jest wilgotna, delikatna i smaczna. Jeśli nie masz pewności co do temperatury wewnętrznej, sprawdź wieprzowinę za pomocą termometru do mięsa, aby upewnić się, że jest w pożądanej temperaturze.

Dobra polędwica wieprzowa powinna być gotowana, aż zarejestruje 145 stopni Fahrenheita lub 63 stopnie Celsjusza. Jeśli nie możesz osiągnąć tej temperatury, upewnij się, że używasz termometru z odczytem natychmiastowym. Umieść termometr w pobliżu najgrubszej części polędwicy, aby uniknąć rozgotowania mięsa. Po ugotowaniu wyjmij ją z piekarnika i pozwól jej odpocząć przez co najmniej pięć minut przed podaniem.

Polędwica wieprzowa może być pieczona lub grillowana. Aby uzyskać najwięcej smaku, zaleca się powolne pieczenie wieprzowiny, które trwa około godziny. Pieczona w piekarniku polędwica wieprzowa może być świetną alternatywą, jeśli pogoda jest ładna. Dobrze przyprawiona polędwica zapewni Twoim gościom satysfakcjonujący posiłek. I pamiętaj, polędwica wieprzowa będzie przechowywana w lodówce przez kilka dni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane