Jak zrobić basen w ziemi

Decydując się na umieszczenie basenu, należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Ponadto należy wziąć pod uwagę wszelkie pobliskie linie energetyczne, szamba lub pniaki. Leslie’s Pools zaleca wybór miejsca, które otrzymuje co najmniej sześć godzin słońca dziennie. Możesz nawet zbudować swój basen na zboczu, jeśli chcesz mieć więcej prywatności.

Przed kopaniem sprawdź w lokalnym wydziale budownictwa, czy potrzebujesz pozwolenia na budowę domu mieszkalnego. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym powodzie są częstym problemem, kopanie basenu w porze deszczowej może być wyzwaniem. Po oczyszczeniu terenu możesz zbudować swój basen. Upewnij się, aby uzyskać bezpłatny cytat z lokalnych wykonawców, tak aby można było uzyskać uczciwy pomysł, ile to będzie kosztować.

Jeśli planujesz dodać pokład wokół basenu, to jest to dobry pomysł, aby wzmocnić ściany z deskami drewnianymi lub drewnianą ramą. Materiały te są znacznie lżejsze niż kamień naturalny i pomogą Ci zachować oryginalny wygląd basenu. Nie zapomnij zaangażować swoich dzieci w ten projekt, ponieważ mogą one pomóc w malowaniu ścian! Możesz nawet dodać pergolę wokół obszaru, aby dać cień dla dzieci.

Gdy już zdecydowałeś, gdzie i jak zainstalować basen, następnym krokiem jest wykopanie obszaru. Pamiętaj, aby wyrównać teren. Po zakończeniu stopniowania, można rozpocząć kadrowanie struktury przy użyciu drewna lub metalowych prętów zbrojeniowych. Nie zapomnij o zainstalowaniu linii wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych. Wreszcie, linia ścian i podłogi basenu z płytki lub plastikowej liner.

Przy montażu betonowego basenu, istnieje kilka kroków do rozważenia. Pierwszym krokiem jest wybór rodzaju linera. Niektórzy ludzie decydują się na liner winylowy, który jest łatwy do zainstalowania. Inni ludzie, jednak zdecydować się na bardziej proste betonowe basen, przy użyciu bloków żużlowych i farby epoksydowej. Te opcje nie będą wyglądać jak tradycyjny basen betonowy, ale będą działać just fine.

Podejmując decyzję pomiędzy basenami naziemnymi i nadziemnymi, weź pod uwagę nachylenie działki. Jeśli działka jest stroma, podwyższony basen może być dobrym wyborem. Podwyższone baseny mogą również pozwolić Ci skorzystać z malowniczych widoków. Wybierając podwyższony basen, możesz cieszyć się swoim podwórkiem z komfortu swojej przestrzeni życiowej. Jeśli masz dom z drugim piętrem, możesz rozważyć podniesiony basen zamiast.

Niemne baseny mogą być bardziej kosztowne, więc upewnij się, że wiesz, co robisz. Betonowe baseny trwają dłużej niż baseny naziemne. Ale pamiętaj, że betonowe baseny mogą wyglądać bardziej atrakcyjnie, niż są w rzeczywistości. Oprócz kosztów, betonowe baseny mogą nie wyglądać tak dobrze, jak byś chciał. Jeśli masz trudne warunki na podwórku, to może być najlepiej zatrudnić profesjonalistę. To dlatego, że betonowe baseny trwa dłużej, aby ustawić niż te wykonane z drewna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane