Jak zrobić przypis ze strony internetowej

Aby wstawić przypis, najpierw przejdź do obszaru tekstu, gdzie wpiszesz znak lub numer przypisu. Możesz znaleźć te symbole na swojej klawiaturze lub uzyskać do nich dostęp klikając menu „Wstaw” w edytorze tekstu. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk „Znacznik” i z podmenu wybierz „Inne…”. Twój przypis będzie miał teraz postać superskryptu.

ŁączaHTML są jednokierunkowe. Aby połączyć dwa elementy, użyj dwóch nazw kotwic, po jednej z każdej strony lub na końcu przypisu. Upewnij się, że umieścisz link „wstecz” tak, aby użytkownicy mogli go kliknąć, aby przejść obok odnośnika do przypisu. Kotwica docelowa będzie domyślnie umieszczona w górnej części płótna. Bardziej złożone schematy umieszczą kotwicę na początku przypisu.

Jeśli używasz Latexa, być może znasz również sposób dodawania przypisów. Prawdopodobnie stwierdzisz, że jest to łatwe do zrobienia, gdy już wiesz jak. Aby zaoszczędzić czas, wystarczy skopiować i wkleić odnośnik do przypisu z dokumentu źródłowego do edytora tekstu. Możesz również ręcznie wstawić numer przypisu, jeśli piszesz w HTML. Następnie upewnij się, że masz odpowiednie odstępy między numerem przypisu a początkiem przęsła.

Przy cytowaniu strony internetowej zawsze należy podać nazwisko autora, imię i nazwisko oraz tytuł publikacji lub strony internetowej. Należy pamiętać o podaniu daty opublikowania artykułu lub strony internetowej. Dodanie nazwiska autora w przypisie jest opcjonalne, ale zaleca się to zrobić w stylu Modern Language Association. Dzięki temu cytowanie strony internetowej jest wygodniejsze dla czytelników.

Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku przypisów HTML, jest to, że są one skonfigurowane tak, aby były dostępne dla czytników ekranu. Kod dla przypisów HTML jest oznaczony jako ARIA (Accessible Rich Internet Applications). Możesz również skorzystać z CSS, aby zmienić wygląd przypisów. Należy jednak pamiętać, że należy użyć tego znacznika, jeśli planujemy wstawić wiele sekcji przypisów na stronie.

Po sporządzeniu przypisu należy użyć odpowiedniego href, aby połączyć stronę z cytatem. Należy również upewnić się, że numery korpusu przypisu i bloku cytatu są ze sobą zgodne. W przeciwnym razie blok cytatów musi być ręcznie przeniesiony na koniec tekstu. Przypisy i cytaty są oceniane według poprawności, działania jako linki i bycia czystymi linkami.

Autor strony internetowej często nie jest od razu jasny. Często nazwisko autora będzie ukryte przez tytuł lub nazwę ekranową autora. Jeśli tak jest, użyj nazwy ekranowej zamiast nazwiska autora. Możesz również użyć nazwy korporacji autora zamiast jego rzeczywistego nazwiska. Możesz także użyć nazwy wydawcy, jeśli autor jest korporacją lub stowarzyszeniem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane