Jak zrobić certyfikat COVID

Niezależnie od tego, czy podróżujesz do innego kraju, czy po prostu chcesz zdobyć certyfikat dla siebie, oto kilka wskazówek. Zaświadczenie COVID okaże się ważnym dokumentem podróży. Będzie dla Ciebie poręcznym biletem wstępu podczas podróży w obrębie UE. Zaświadczenie traci ważność po roku. Nie będzie to miało wpływu na Twój status szczepienia. Po wygaśnięciu certyfikatu możesz uzyskać kolejny w aptece lub poczekać na aktualizację aplikacji przez Instytut Roberta Kocha.

Po pierwsze, musisz upewnić się, że na certyfikacie szczepienia COVID znajduje się imię i nazwisko preferowanego odbiorcy oraz data urodzenia. Gdy dziecko lub osoba dorosła miała szczepienie, ich certyfikat COVID służy jako ich zapis. Odbiorca może uzyskać dostęp do swojego świadectwa z Portalu Odbiorcy, logując się na swoje konto VAMS. Jeśli nie masz konta, wybierz Kontynuuj jako Gość. Jeśli masz już konto, wprowadź swój e-mail i hasło, aby się zalogować.

Gdy masz już dokumentację szczepień COVID, następnym krokiem jest uzyskanie świadectwa COVID. Są one potrzebne do podróżowania po obszarze UE/Schengen. Możesz uzyskać zaświadczenie na podstawie negatywnego testu lub zaświadczenie potwierdzające wyleczenie z COVID-19. Możesz nawet pobrać aplikację, która ułatwi Ci wyrobienie zaświadczenia COVID. Ta aplikacja również generuje certyfikat COVID, więc można go wykorzystać w podróży.

Co więcej, unijny cyfrowy certyfikat COVID powinien być wydawany osobom, które otrzymały szczepionkę COVID-19. Powinien on zawierać nazwę szczepionki oraz informację o tym, ile dawek zostało podanych. Państwa członkowskie UE zgodziły się na zniesienie ograniczeń w podróżowaniu dla osób, które otrzymały zarówno dawki pojedyncze, jak i mieszane w tej samej serii. Dlatego ci obywatele UE, którzy mieli zarówno dawkę pojedynczą, jak i mieszaną, są uznawani za w pełni zaszczepionych.

Dane zawarte na certyfikacie COVID są przechowywane na urządzeniu mobilnym i chronione cyfrową pieczęcią. To właśnie dzięki temu jest tak bezpieczny. Podrobienie certyfikatu jest niemożliwe. Jest on poparty prawem szwajcarskim i podlega ścisłym regulacjom. Możesz zaufać, że certyfikaty COVID są prawdziwe i ważne. Warto więc pobrać aplikację i zdobyć ją dla siebie! To łatwiejsze niż kiedykolwiek, aby być na bieżąco i bezpiecznym dzięki najnowszym aktualizacjom.

Inną opcją jest złożenie wniosku o cyfrową kartę szczepień. Cyfrowa karta szczepień będzie służyć jako dowód szczepienia. Karta ta może być powiązana z wieloma rejestrami szczepień, o ile są one powiązane z tym samym adresem e-mail lub numerem telefonu komórkowego. Możesz również rozważyć skontaktowanie się ze swoim stanowym departamentem zdrowia, jeśli nie jesteś w stanie znaleźć swojej karty. W ten sposób możesz udowodnić swoje szczepienie w Stanach Zjednoczonych. Możesz również użyć tej karty, aby uzyskać dodatkowe dawki lub strzały przypominające.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane