Jak samemu zrobić dekoracje komunijne?

dekoracje komunijne

Pierwsza komunia jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Piękne dekoracje podkreślą odświętny charakter tego dnia, sprawiając, że dziecko poczuje się naprawdę wyjątkowo.  Elegancka oprawa stołu i inne elementy wystroju wcale nie muszą być bardzo kosztowne. Jak samodzielnie przygotować dekoracje komunijne?

Jak wykonać kwiatowe stroiki na komunijny stół?

Koszt zorganizowania przyjęcia komunijnego, nawet niezbyt wystawnego, przewyższa możliwości wielu rodzin. Pomocą okazują się pożyczki online w 15 minut. Warto również poszukać oszczędności, wykonując samodzielnie dekoracje komunijne. Samodzielnie wykonane ozdoby są nie tylko tańsze, ale również niepowtarzalne.

Aby wykonać efektowny kwiatowy stroik na stół komunijny potrzebna będzie duża, ceramiczna doniczka w kolorze pasującym do ogólnej oprawy uroczystości, trochę gąbki florystycznej oraz specjalistyczne druciki, dostępne w kwiaciarniach. Do tego nieco rafii lub elegancja wstążka i  dowolnie wybrane kwiaty cięte. Charakter uroczystości najlepiej podkreślą rośliny tradycyjnie kojarzone z  dziecięcą niewinnością – konwalie, stokrotki, margerytki, niezapominajki lub nawet bez.  Ciekawie wyglądać będzie kompozycja z kilku rodzajów kwiatów ułożonych fantazyjnie w donicy wypełnionej gąbką. Dzięki zmoczeniu wypełnienia naczynia, kwiaty dłużej pozostaną świeże. Pomiędzy kwiatami umieścić można dodatkowe, zamocowane na drucikach ozdoby, na przykład delikatne, ażurowe motyle wycięte z papieru. Całość wystarczy jeszcze przewiązać elegancką wstążką i gotowe. Taki stroik umieszczony w centralnym punkcie stołu na pewno przyciągnie uwagę gości.

Ozdobny wieniec komunijny na drzwi

Dzięki ozdobnemu wieńcowi do powieszenia na drzwiach wejściowych,  wyjątkową atmosferę dnia czuć będzie już od progu. Do jego przygotowania wystarczy odpowiednia ilość drutu florystycznego, tasiemka w wybranym kolorze oraz cięte lub sztuczne kwiaty. Kwiaty naturalne są mniej trwałe, jednak prezentują się dużo bardziej elegancko. Dodatkowo, można użyć tych samych rodzajów, które zastosowane zostały do przygotowania stroika na stół. Dzięki temu całość wystroju będzie bardziej spójna.

Aby zrobić wieniec, wystarczy wykonać kilka pętli z drutu florystycznego, zabezpieczając je w formie pierścienia. Następnie całość owinąć tasiemką, wplatają w nią wybrane kwiaty. Uzupełnieniem może być duża kokarda umocowana na dole obręczy.

Jak ozdobić wizytówki stołowe dla gości?

Wizytówki stołowe dla gości są eleganckim, ale również bardzo praktycznym sposobem, na wskazanie gościom ich miejsc przy stole. Warto wykonać je samodzielnie, drukując imiona i nazwiska gości na nieco sztywniejszym papierze. Dobrze zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej czcionki – powinna być czytelna, choć fantazyjna. Osoby biegłe w sztuce kaligrafii mogą pokusić się o ich ręczne przygotowanie. Do każdej z wizytówek dołożyć można malutki mini stroik, składający się z pojedynczego kwiatka, wykorzystanego do stroika i niewielkiej wstążeczki. Można również wydrukować wizytówki, wybierając pasujący motyw graficzny.

Samodzielnie wykonane dekoracje zmniejszą koszt przyjęcia i zwiększą oryginalność. Na pewno warto spróbować!Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane