Jak zrobić zdjęcie błyskawicy w Photoshopie

Jeśli kiedykolwiek widziałeś błyskawicę w prawdziwym życiu, prawdopodobnie jesteś zazdrosny. Błyskawica to najbardziej dramatyczny widok, jakiego można doświadczyć, ale jej sfotografowanie może być wyzwaniem. Jeśli zawsze chciałeś spróbować swoich sił w fotografowaniu błyskawic, ten samouczek Photoshopa pokaże Ci, jak stworzyć błyskawicę ze zdjęcia. Aby stworzyć błyskawicę ze zdjęcia, będziesz potrzebował zdjęcia błyskawicy i dwóch zdjęć tła. Jeśli chcesz dodać błyskawicę do obrazu, będziesz chciał wybrać obraz z pochmurnym niebem. Chmury i kontrast w obrazie są najlepsze.

Gdy będziesz rysował błyskawicę, będziesz chciał się upewnić, że narysowałeś linie poprawnie. To ćwiczenie w dużej mierze opiera się na tworzeniu linii prostych, więc pamiętaj, aby używać do tego linijki. Po narysowaniu błyskawicy, możesz zacząć ją kolorować. Na początek narysuj poziomą linię, a następnie ukośną linię w dół, kierując się w lewo. Możesz teraz zacząć dodawać kolory, aby piorun wyróżniał się bardziej.

Podczas strzelania do pioruna, powinieneś ustawić się w odległości co najmniej sześciu do 10 mil od burzy. Zbliżenie się do burzy może być niebezpieczne i uniemożliwić strzelanie piorunami. Dodatkowo ustawienie się zbyt blisko może prowadzić do tępych lub małych uderzeń. Aby określić odległość, można użyć 30-sekundowego czasu, jaki upłynął między odgłosem grzmotu a pierwszym uderzeniem pioruna. W ten sposób możesz być pewien, że jesteś wystarczająco daleko od burzy, aby uzyskać dobre ujęcie.

Jeśli fotografujesz burzę z piorunami, ważne jest, aby znaleźć lokalizację, która jest z dala od deszczu lub innej wilgoci. Burze z piorunami zdarzają się niemal wszędzie, ale znalezienie ich w dobrej lokalizacji może być trudne. Aby ułatwić sobie ujęcie, postaraj się wybrać ciekawy pierwszy plan. Im więcej rozpraszających elementów możesz usunąć przed uderzeniem pioruna, tym lepiej.

Jeśli masz szczęście być świadkiem uderzenia pioruna w ciągu dnia, proces jest nieco trudniejszy. Większość uderzeń piorunów dzieje się, zanim będziesz mógł zareagować i zrobić zdjęcie. Użycie neutralnego filtra gęstości może wydłużyć czas ekspozycji, ale uchwycenie błyskawicy w świetle dziennym jest zwykle kwestią szczęścia. Na szczęście istnieją sposoby, aby zrobić zdjęcie błyskawicy w ciągu dnia.

Idealnie, będziesz chciał być na zewnątrz podczas burzy elektrycznej, aby sfotografować błyskawicę. Chociaż jest to niezwykle ekscytujące, ważne jest również, aby pamiętać, że fotografowanie błyskawic nie jest całkowicie bezpieczne. Podczas gdy większość uderzeń pioruna występuje w promieniu sześciu mil od poprzedniego uderzenia, piorun może uderzyć dalej. Grzmoty zazwyczaj nie podróżują dalej niż 10 mil, ale jeśli je usłyszysz, będziesz musiał pozostać w domu przez co najmniej 30 minut lub dzień, aby być bezpiecznym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane