Jak zrobić świecę ze starych świec

Wykorzystaj ponownie stary pojemnik na świecę, aby zrobić nową świecę zapachową. Aby wyczyścić pojemnik po zużytej świecy, włóż go do garnka z gotującą się wodą i wytrzyj czystym papierowym ręcznikiem. Aby wyjąć knot, być może będziesz musiał go delikatnie wyłamać za pomocą noża do masła. Następnie możesz ponownie użyć pojemnika na świecę. Aby stworzyć nową świecę zapachową, wypełnij pojemnik do połowy mieszanką wosku.

Słoiki muszą być wykonane z mocnego, grubego szkła lub słoików po dżemie. Słoiki powinny być czyste przed dodaniem wosku. Dla knota, można go kupić w sklepie rzemieślniczym lub online. Inny przedmiot ty możesz nabywać jest świecki knotów kotwicami. Trochę badań pomoże Ci upewnić się, że dokonałeś właściwego wyboru. Ty możesz używać knota od używanej świecy lub jeden od nowego one.

Odkąd ty decydujesz na colour twój nowa świeca, ty możesz zaczynać topić w dół twój starych woskowych kawałków. Spróbuj wybrać wosk do świecy, który jest podobny w kolorze i zapachu. Mieszanie zbyt wielu różnych typów wosków da ci świecę, która ma nieatrakcyjny kolor i zły zapach. Ponadto, najlepiej jest rozbić wosk na małe kawałki, dzięki czemu można łatwo usunąć knoty. Przefiltruj również wosk przez szmatkę serową, aby wyłapać wszelkie zanieczyszczenia.

Gdy wosk się roztopi, przenieś go na zakładkę knota. Możesz użyć jednorazowych przyborów lub widelca, aby przenieść wosk na zakładkę knota. Gdy wosk ostygnie, możesz przelać roztopiony wosk do słoika. Jeśli chcesz zrobić świecę z jednym knotem, upewnij się, że knot jest wyśrodkowany na pojemniku. Możesz chcieć użyć łyżki, aby wyłuskać nadmiar wosku ze słoika.

Przed wlaniem wosku do świecy, powinieneś go przyciąć, aby pasował. Upewnij się, że knot jest nieco dłuższy niż długość świecy. Następnie namocz knoty w oliwie z oliwek, aby poprawić ich spalanie. Teraz możesz rozpocząć proces topienia. Gdy wosk się stopi, możesz dostosować świecę do zapachu, jaki chcesz jej nadać. Możesz użyć olejków zapachowych lub olejków eterycznych, aby Twoja świeca pachniała dobrze.

Aby rozpocząć proces nalewania wosku, musisz mieć czystą, płaską powierzchnię. Użyj ręczników papierowych lub gazet, aby chronić swoją powierzchnię roboczą. Odsuń wszelkie przedmioty, które mogą dostać wosk na nich. Zmierz się z woskiem, którego potrzebujesz, aby wypełnić pojemnik na świece i podwoić kwotę dla dodatkowego wosku. Następnie umieść pojemnik nad podwójnym kotłem. Pozwól, aby wosk stopił się przez około 10-15 minut. Proces ten może trwać kilka dni, w zależności od użytego wosku.

Jeśli chcesz sprzedać swoje domowe świece, możesz je sprzedać za trzy do pięciu dolarów za sztukę. Korzystając z materiałów z recyklingu, możesz stworzyć świecę za ułamek kosztów i nadal uzyskać świetny zwrot z inwestycji. Świece będą również pachnieć tak samo dobrze jak te, które kosztują setki dolarów. Robią świetne dekoracje do domu lub miejsca pracy i robią niedrogie prezenty DIY. Możesz również sprzedawać je online lub na pokazach rzemiosła.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane