Jak zrobić papierowy wiatraczek

Ta czynność jest na tyle łatwa, że mogą ją wykonywać nawet małe dzieci, ale będziesz potrzebował pomocy osoby dorosłej, aby stworzyć gotowy produkt. Potrzebne będą nożyczki, klej i szablon wiatraka. Następnie użyj dziurkacza, aby zrobić dziurki w środku papierowych wiatraczków. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z papierowymi wiatrakami, są one takie same jak tradycyjny papierowy cylinder i mają dwa punkty w każdym rogu.

Używając tej samej techniki, możesz również użyć cienkiego plastiku, takiego jak papier wysyłkowy lub octan. Jeśli masz problem ze znalezieniem cienkiego plastiku, możesz je pomalować lub zrobić szablony. Możesz również ponownie wykorzystać stare pudełka papierowe do projektów artystycznych i rzemieślniczych. Aby wiatraczek był bardziej kolorowy, możesz użyć patyczka do malowania lub przeciąć papier w połowie linii. Jeśli nie masz patyczka do farby, możesz użyć słomki do picia. Aby uzyskać bardziej fantazyjny pinwheel, możesz dodać do niego klejowe koraliki lub guziki.

Aby zrobić papierowy pinwheel, będziesz potrzebować kołka lub ołówka, papieru i ołówka. Dobrze sprawdza się też prosty kołek. Będziesz potrzebował kawałka papieru, który ma kształt sześciokąta i około 3/4″ średnicy. Po wycięciu papieru, będziesz potrzebował drewnianego kołka, aby utrzymać koło zębate. Jeśli nie masz drewnianego kołka, nienaostrzony ołówek lub słomka do picia będzie działać równie dobrze.

Po tym, jak twój pinwheel jest kompletny, włóż kołek do kołka. Upewnij się, że jest on na tyle luźny, aby wiatraczek mógł się swobodnie obracać. Zapobiegnie to jego utknięciu w kołku. Kiedy już zrobisz swoje wiatraczki, umieść je na wietrze, aby się kręciły. Następnie, jesteś gotowy, aby się nim pochwalić! Jeśli szukasz łatwych, ale pięknych projektów rzemieślniczych dla dzieci, ta aktywność z pewnością je zachwyci.

Możesz spróbować zrobić papierowy wiatraczek, używając kilku kawałków o różnych kształtach. Zacznij od wycięcia paska papieru, który ma 5-10 cali szerokości. Upewnij się, że pozostawiasz około cala przestrzeni między prowadnicami. Powtarzaj ten proces, aż stworzysz papierowy wiatraczek o różnych rozmiarach. Po zrobieniu pierwszego, możesz eksperymentować z różnymi kształtami i rozmiarami, i spróbować uzyskać lepszy wygląd.

Po wybraniu projektu, użyj papieru rzemieślniczego, aby stworzyć swój pinwheel. Możesz użyć dowolnego koloru i stylu papieru rzemieślniczego do tego projektu, ale cieńszy papier będzie lepszy do wirowania na wietrze. Jeśli nie czujesz się komfortowo używając mosiężnego łącznika, możesz użyć drewnianego kołka i prostej szpilki. Pozwoli to na wykonanie wiatraków w znacznie krótszym czasie.

Aby wykonać wiatraki, zacznij od złożenia kawałka pianki rzemieślniczej lub papieru w zagniecenia. Powinieneś zostawić cala zagniecenia w pobliżu otworu centralnego, a otwór przez prawie końcówki. Po wycięciu swoich papierowych wiatraczków, możesz przykleić płetwy do szaszłyków i pozwolić piance rzemieślniczej lub papierowi wyschnąć. Następnie przymocuj koralik do środka wiatraka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane