Jak zrobić maskę bawełnianą bez maszyny

Jeśli nie masz maszyny do szycia, nadal możesz zrobić bawełnianą maskę ręcznie, używając igły i nici. Proces ten jest stosunkowo łatwy i zajmie Ci zaledwie godzinę. Będziesz potrzebował kilku materiałów, w tym włókniny polipropylenowej (takiej, jakiej używa się do produkcji torebek spożywczych), czyścików do rur, wstążki i tkaniny o splocie bawełnianym. Możesz nawet zrobić maskę na twarz z koszulki.

Pierwszym krokiem w tworzeniu bawełnianej maski jest przygotowanie kawałków. Wytnij dwa kawałki bawełny do rozmiaru. Zrób wewnętrzny kawałek mniejszy niż zewnętrzny. Będziesz potrzebował 6 cali gumy o szerokości 1/8 cala na uszy. Przewlecz igłę i bobby pin przez kawałki. Upewnij się, że górne i dolne krawędzie każdego kawałka są spięte w zaznaczonych miejscach. Zaprasuj płasko naddatek na szwy i włóż drut.

Zszyj ze sobą dwie strony tkaniny. Będziesz potrzebował co najmniej dwóch kawałków tkaniny na maskę i jednego na wnętrze. Rozłóż maskę tak, aby zewnętrzne strony były skierowane do siebie. Użyj szpilki lub igły, aby przewlec gumę przez otwór. Pamiętaj, aby spiąć krawędzie, aby się nie strzępiły. Zszyj krawędzie maski z niezszytymi oznaczeniami.

Możesz zrobić swoją maskę z tkaniny, jeśli chcesz dodać do niej dodatkowe warstwy. Upewnij się, że wybierasz tkaninę, którą można prać w pralce, aby była higieniczna i wygodna. Upewnij się, że pasuje nad nosem i nad brodą. Możesz nawet uczynić go atrakcyjnym, zszywając ze sobą dwa kawałki tkaniny bawełnianej. Jeśli nie masz maszyny do szycia, możesz po prostu użyć podwójnej nici.

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić maskę chirurgiczną, możesz sprawdzić wzory masek chirurgicznych online. Możesz również poszukać darmowych wzorów masek chirurgicznych na YouTube. Darmowy wzór standardowej plisowanej maski na twarz jest dostępny online. Potrzebne będą: gumka, gumki do włosów, nitka, nożyczki do tkanin i maszyna do szycia. Aby uczynić maskę bardziej skomplikowaną, możesz dodać do niej wewnętrzną podszewkę lub zmywalny filtr.

Oprócz tego, że są stylowe, domowe maski są również pomocne dla zdrowia i higieny. Opiekując się chorym bliskim, zawsze najlepiej mieć pod ręką przynajmniej dwie osłony na twarz. Możesz wysterylizować jedną, jednocześnie nosząc drugą. Pamiętaj, aby po użyciu maseczki wyprać ją. To łatwe do zrobienia! Projekt COVID-19, globalna inicjatywa open-source, ma instrukcje, jak zrobić maskę bawełnianą. Materiały, których będziesz potrzebować do wykonania własnej maski, prawdopodobnie znajdują się w Twoim domu.

Jeśli chodzi o wykonanie własnej maski na twarz, nie zapomnij o dokładnym umyciu i wysuszeniu materiałów. Ważne jest, aby często myć swoje maski, nawet jeśli nie jest to dla szpitala lub organizacji charytatywnej. Upewnij się, że myjesz je w gorącej wodzie ze zwykłym detergentem i suszysz na dużym ogniu. Używanie domowej roboty maski na twarz nie oznacza, że musisz je oddać; zamiast tego zachowasz je dla siebie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane