Jak zrobić betonową wylewkę

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale diykonstrukcje.pl

Tworzenie solidnej podstawy pod fundamenty piwnicy w domu jest łatwe dzięki betonowej wylewce. Przed rozpoczęciem wylewki należy upewnić się, że powierzchnia jest płaska i ma co najmniej 25 mm grubości. Następnie należy przygotować betonową podstawę, zwilżając teren dzień wcześniej. Aby zapobiec odspojeniom, dzień wcześniej należy zwilżyć powierzchnię wilgotną szmatką lub gąbką. Gdy betonowa podstawa jest wilgotna, możesz przystąpić do wylewki.

Dla uzyskania płaskiej powierzchni, umieść 1×4 lub pasek drewna wzdłuż krawędzi szalunku. Pomoże to w równomiernym rozprowadzeniu betonu. Możesz również upewnić się, że forma jest całkowicie równa przez nasypane płyty betonowe. Następnie przeciągnij płyty, aby uzyskać gładkie wykończenie. Aby równomiernie rozprowadzić beton, możesz przesuwać się w tył i w przód na boki, jednocześnie kopiąc go w niskie miejsca.

Aby zapobiec pękaniu skurczowemu i zapobiec zwisaniu, możesz dodać do mieszanki włókna polipropylenowe. Włókna te wprowadza się do mieszanki wraz z wodą, a następnie natryskuje. Jeśli wolisz jastrych bez spoiwa, ma on zwykle grubość 50 mm i nie wiąże się z główną konstrukcją. W tym przypadku należy unikać nadmiernej wilgoci, ponieważ zbyt duża ilość wody może sprawić, że jastrych będzie zbyt mokry do układania.

Aby stworzyć jastrych betonowy, można kupić gotowy lub wymieszać go samodzielnie. Zakup wylewki betonowej spowoduje większą cenę niż to, co musisz wydać na projekt. Alternatywnie, można zrobić to samemu, używając prostego, płaskiego kawałka drewna i mocowania drutu. Konieczne jest jednak dokładne przestrzeganie instrukcji, ponieważ podczas procesu mieszania mogą zdarzyć się błędy.

Po wylaniu betonu należy wyrównać powierzchnię za pomocą wylewki betonowej. Wylewka jest niezbędnym procesem przy wykonywaniu prac płaskich. Ten proces poziomowania pomaga zapewnić, że beton jest równy. Istnieje wiele rodzajów wylewek betonowych, w tym elektryczne, gazowe i ręczne. Na szczęście nie są one drogie kawałki sprzętu. W rzeczywistości możliwe jest wykonanie jednego samodzielnie, a nawet można kupić wersję napędzaną ręcznie w domu.

Betonowa wylewka wykonana jest z substancji na bazie cementu i ostrego piasku. W niektórych przypadkach zawiera również grube kruszywo. Zazwyczaj warstwa jastrychu jest pokryta dekoracyjnym wykończeniem, ale może go nie być. Niektóre jastrychy są pozostawione gołe, co nadaje podłodze faux-industrialny wygląd. Wybór ostatecznie należy do Ciebie, ale wyniki są tego warte.

Przy wykonywaniu jastrychu betonowego ważne jest, aby użyć odpowiednich narzędzi. Po pierwsze, należy dobrze wymieszać beton. Upewnij się, że mieszanka jest zarówno gęsta, jak i wystarczająco cienka, aby równomiernie się rozprowadzić. Gdy beton jest już gotowy, można użyć kielni elektrycznej do zacierania betonu. Miotła jest również przydatna. Aby upewnić się, że betonowa wylewka jest gładka i równa, należy użyć deski do poziomowania i prostej krawędzi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane